Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Nikken
Ze života TGS

ŠKOLENÍ - SEŘIZOVACÍ PŘÍSTROJE

24. 01. 2023

Co jsme se naučili u Elbo Controlli Nikken.

V lednu jsme vyrazili do Elbo Controlli Nikken. Elbo Controlli Nikken je předním světovým výrobcem seřizovacích přístrojů, které se používají ve strojírenském průmyslu pro seřízení nástrojů, popřípadě jejich kontrolu, ale také snížení seřizovacího potažmo výrobního času na minimum. S firmou Nikken spolupracujeme úzce už dlouho a velmi rádi jsme tedy nakoukli pod pokličku vlastní výroby a seznámili se s novinkami.

Během třídenního školení jsme měli možnost prohlédnout kompletní závod, od produkce jednotlivých komponentů až po finální montáž a testování. Pozoruhodné je, že veškeré komponenty si Nikken vyrábí sám. A to od základních desek, přes optické kamery, až po skleněná pravítka či systém lineárního vedení. Co je však podle nás hlavní výhodou oproti konkurenci, je granitová deska, která vzhledem k minimální teplotní roztažnosti, zaručuje skvělé měřící výsledky. Umístění přístroje ve výrobní hale, tedy v místech s proměnlivou teplotou, tedy není problém.

Nadchlo nás moderní vybavení závodu a zejména z silné zaměření výrobce na kvalitu a preciznost. Každý důležitý komponent, který se při montáži umístí do přístroje, je měřen do přesnosti 0,003mm! Už se nemužeme dočkat až vše, co jsem se dozvěděli a naučili, využijeme v praxi.  Samozřejmě u našich zákazníků.

Chtěli byste pracovat společně s námi?

Posouvat hranice ve strojírenství i svoje vlastní?

Prohlédnout volná pracovní místa
katalog Katalog Objednat Servis
Login